Przenosiny bloga

Witajcie! Z rozrzewnieniem żegnam MK Gotuje - jednak cały ten blog, wszystkie posty i komentarze odnajdziecie na mojej stronie OkiemMK.com. Zapraszam Was na nią serdecznie! Jeszcze dziś pierwszy post na nowym blogu, który cały czas udoskonalam! Konkursy oraz Wyzwania także zostały przeniesione na OkiemMK.com Dziękuję wszystkim, którzy zmienią adres bloga na blogrollu;)


http://okiemmk.com/


Potrawy i Zwyczaje Wielkanocne

Potrawy i Zwyczaje Wielkanocne to przepięknie wydana książka zawierająca krótki opis zwyczajów wielkanocnych, niezwykle pomysłowe dekoracje oraz przepisy, z których możemy korzystać nie tylko podczas najważniejszego chrześcijańskiego święta w roku.


Na zdjęciach możecie zaobserwować w jaki sposób przedstawione są przepisy nie tylko na potrawy, ale i iście wiosenne dekoracje. Czapeczki na jajeczka, wiosenne wazony, materiałowe pisanki. Potrawy nie posiadają tylko opisu składników i przygotowania ich, ale i specyfikację dotyczącą m.in. liczby porcji, kaloryczności, czasu przygotowania potraw czy okazjonalnych porad dotyczących prezentacji, podawania pożywienia.Wielkanoc kojarzy Nam się z jajkami, pieczonym i gotowanym mięsem oraz ciastami. Babki, serniki, mazurki. Schaby, szynki, pieczenie. Jajka faszerowane, w galarecie, zakąski z jajek. To i jeszcze więcej znajdziecie w tej pozycji, którą szczerze polecam! Książka dla mnie jako osoby, która uwielbia wykorzystywać przepisy z takich publikacji. Jest pełna pomysłów i korzystać z niej możemy, gdy Nam ich brak, ale także, gdy chcemy przygotować coś nowego i/lub tradycyjnego.


I na koniec co najważniejsze. Według mnie to my tworzymy święta i ich atmosferę. Wspólne przygotowywanie posiłków nie tylko potrafi scalać ludzi, ale i przynosić im frajdę, dlatego gotujemy razem, jedźmy razem i radujmy się razem, w tym świątecznym okresie. Pozdrawiam Was cieplutki!


Potrawy i Zwyczaje Wielkanocne, Wydawnictwo Publicat SA, s.159 

2 komentarze:

Czytam każdy komentarz i jeśli mam możliwość odwiedzam każdego blogera i przeglądam jego stronę. Pozdrawiam ciepło i zapraszam ponownie;)))