Przenosiny bloga

Witajcie! Z rozrzewnieniem żegnam MK Gotuje - jednak cały ten blog, wszystkie posty i komentarze odnajdziecie na mojej stronie OkiemMK.com. Zapraszam Was na nią serdecznie! Jeszcze dziś pierwszy post na nowym blogu, który cały czas udoskonalam! Konkursy oraz Wyzwania także zostały przeniesione na OkiemMK.com Dziękuję wszystkim, którzy zmienią adres bloga na blogrollu;)


http://okiemmk.com/


Domowe lody bananowe


Składniki:
banan
cytryna
opcjonalnie cynamon, rodzynki, orzechy

 Przygotowanie:

Banany mrozimy przez dobę w zamrażalniku - bez skórki. Z jednego banana wyjdą nam 4 kulki lodów. Gdy chcemy zrobić lody wyciągamy banany ok. 10-20min. przed przygotowanie z zamrażalnika. Banany blendujemy w mikserze z dodatkiem skórki z cytryny lub jeśli jej nie lubimy z odrobiną soku z cytryny. Ja opcjonalnie dodaję jeszcze trochę cynamonu. Dobrym rozwiązaniem są np. rodzynki czy bakalie dodane do lodów. Banan jest mięsistym owocem dlatego tak nadaje się na lody, a my jemy na zdrowo;)


 Delikatna szarlotka na ciepło do tych lodów pasuje idealnie - tutaj;)


8 komentarzy:

Czytam każdy komentarz i jeśli mam możliwość odwiedzam każdego blogera i przeglądam jego stronę. Pozdrawiam ciepło i zapraszam ponownie;)))